Aktualności

Ruszył kongres „Polska Wielki Projekt”. Tegoroczne hasło to: „Suwerenność

2 cze 2023

Podziel się tym wpisem


W Warszawie rusza kolejna edycja kongresu „Polska Wielki Projekt”. To seria debat z udziałem konserwatywnych polityków, naukowców i ekspertów z Polski i zagranicy. Będą dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach, które stoją przed Europą Środkowo-Wschodnią. Tegoroczne debaty odbywają się pod hasłem „Suwerenność”

Kongres otworzy debata „Globalna przebudowa. Konsekwencje wojny na Ukrainie dla ładu europejskiego i światowego”, w której głos zabiorą premier Mateusz Morawiecki, b. szef MSZ Jacek Czaputowicz, europoseł i negocjator polskiego członkostwa w UE Jacek Saryusz-Wolski oraz b. szef MON Jan Parys

Polska w Unii Europejskiej

W kolejnej debacie, „Podmiotowość gospodarcza w Unii Europejskiej”, wezmą udział m.in. pełnomocniczka rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej Jadwiga Emilewicz, Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, socjolog i politolog prof. Tomasz Grosse i profesor nauk ekonomicznych Grigoris Zarotiadis z Uniwersytetu w Salonikach.

W dyskusji „Regionalne odpowiedzi na neoimperializm” uczestniczyć będą: filozof, europoseł Ryszard Legutko i historyk David Engels, a w rozmowie „Polska i Francja – nowe przywództwo w Europie?” – prof. Krasnodębski, historyk Phillipe Fabry czy doradca polityczny Eryk Mistewicz.

Kongres Polska Wielki Projekt to coroczne wydarzenie, którego celem jest tworzenie strategicznej wizji dla Polski na nadchodzące dekady. Patronami Kongresu są Polskie Radio i Polskie Radio 24. Wydarzenie odbywa się w dniach 2-4 czerwca w Warszawie. 

Program XIII Kongresu Polska Wielki Projekt poruszy zagadnienia geopolityki, oddziaływania rosyjskiej kultury na Europę Zachodnią, kondycji uniwersytetów czy reparacji. Oprócz paneli dyskusyjnych tradycyjnie wręczony zostanie medal „Odwaga i wiarygodność” oraz Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Źródło: https://polskieradio24.pl/

Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa

biuro@crp.org.pl

NIP 1132998160
REGON 383361468
Konkurencyjność polskiej gospodarki i jej perspektywy w stosunku do strefy euro w świecie post-kryzysowym wraz z oceną skutków politycznych dla Polski.
CRP © 2024